Aslan ile Tilki


Ormanlar alemi sakinlerinin kahramanı olduğu pek çok masal var. Bunlardan biri de Aslan ile Tilki Masalı. Ormanlar kralı aslan ve kurnaz tilkinin kahramanı olduğu masalımız başlıyor.

Kral aslan artık iyice yaşlanıp, eli ayağı tutmaz olmuş. Kendi başına avlanamıyor, bu nedenle çoğu zaman aç kalıyormuş. “Buna bir çözüm bulmam gerekiyor” diye düşünmüş, taşınmış. “Bedenim yorgun, yaşlı ve hatta işe yaramaz bir durumda olabilir, ancak henüz aklım, fikrim yerinde çok şükür” deyip, işi kurnazlığa vurmaya karar vermiş. Kendince bir plan yaparak, hasta numarası yapmaya başlamış. Artık iyiden iyiye hasta numarası yapıyor ve hatta günün tamamında yatağından çıkmıyormuş.

Daha düne kadar bu ormanı tir tir titreten kral, artık hasta yatağından kalkamıyor, yerinden bir adım bile atmıyormuş. Bu durumu kısa sürede tüm orman sakinlerinin kulağına ulaşmış. Kuşlar ağaçlara, sincaplar ceylanlara, kurbağalar bile balıklara “Duydunuz mu? Ormanlar kralı hastalanmış. Artık hasta yatağından ayağa kalkamaz olmuş.” diye fısıldamışlar. Bir şeyler yapmak gerekiyormuş ama ne yapmak gerektiğini aralarında konuşmuşlar, öncelikle adet olduğu üzere aslanı ziyaret etmekte karar kılmışlar. Ormandaki tüm hayvanlar aslanı ziyarete gidiyor, giderken de yanlarında krallarına çeşitli yiyecekler götürüyorlarmış.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir