Kırmızı Başlıklı Kız

Bir gün kırmızı başlıklı kız babaannesine elma götürmeye karar vermiş. Kırmızı, parlak, büyük ve yuvarlak elmalarını bir sepete koymuş ve üstünü bir bezle örtmüş. Daha sonra sepetini koluna takıp babaannesine doğru yola koyulmuş. Ormandan geçerken tilkinin birisi küçük ve sevimli kızı görmüş. Ama kırmızı başlıklı kız tilkiyi görmemiş ve şarkı söyleye söyleye orman yolunda babaannesine doğru yola devam etmiş.

Uyanık tilki ondan hızlı koşup babaannesinin evine girmiş ve babaannesini saklamış. Babaannesinin elbiselerini giymiş ve yatağa yatmış. Kırmızı başlıklı kız babaannesinin evine vardığında kapıyı çalmış. Tilki sesini değiştirerek kim o diye sormuş? Kırmızı başlıklı kız benim babaanne torunun demiş, sana kırmızı elmalar getirdim babaanne demiş.

Tilki gir içeri kırmızı başlıklı kız demiş. Babaannesini gördüğü zaman babaanne sana ne oldu böyle senin kulaklarını niye bu kadar büyük demiş? Babaannesi de senin sesini daha iyi duyabilmek için demiş.
Ellerin niye bu kadar sert demiş? Akşam krem sürmeyi unuttum demiş. Peki ağzın niye bu kadar büyük demiş. Yemekleri daha iyi yiyebilmek için demiş o sırada kırmızı başlıklı kız korkmuş ve koşar adımlarla evden kaçarak uzaklaşmış. Tilkinin babaannesinin kılığına girdiğini anlamış. Sepetine taşlar doldurmuş ve tekrar eve gelmiş.

Tilki uyuyormuş kırmızı başlıklı kızda sepetindeki taşları tilkinin ağzından midesine doğru doldurmuş. Şişen tilki oracıkta ölmüş. Kırmızı başlıklı kız dolaptan sesler geldiğini duymuş ve dolabı açtığında babaannesini görmüş. Elleri ve ağzı bağlıymış. İpleri çözerek onu kurtarmış ve ömür boyu babaannesiyle birlikte mutlu bir şekilde yaşamışlar.

Yorum yapın